KONST / Litografier / Färglitografi 14332190
nr 1433 2190
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 109/250, daterad 1981, "då och nu". Färglitografi, bildmått: 32x50cm, yttermått inklusive ram: 54x69cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:11:27
22 nov
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg